Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на Клоп

Позната примарната трансфер цел на Клоп

Приоритет на Ливерпул во зимскиот преоден рок ќе биде засилување на одбраната, особено после повредата на Жоел Матип.

Англиските медиуми тврдат дека Германецот веќе го избрал фудбалерот по кој ќе биде примарна трансфер цел во јануари.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Станува збор за дефанзивецот на Волфсбург, Максенс Лакроа, кој игра фантастична сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

23-годишниот Французин, кој е поранешен младински репрезентативец на Франција, би можел да се пресели на „Енфилд“ за 30 милиони евра.

Неговиот договор истекува на крајот на идната сезона, па германскиот клуб сака да го продаде во јануари за да заработи од неговото заминување. Лакроа покрај како стопер, може да игра и како десен бек.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…