Дома Трансфер зона Позната најголемата желба на Манчестер Јунајтед

Позната најголемата желба на Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед ќе биде активен на трансфер пазарот во јануари, а примарна цел е засилување на нападот.

По заминувањето на Кристиано Роналдо, Тен Хаг бара негова замена и итно му е потребен напаѓач, а прв на листата желби е токму неговиот сонародник.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Гонзало Рамош е желба на „црвените ѓаволи“, а токму тој го истисна Роналдо од првиот тим на португалската репрезентација.

Рамош има договор со Бенфика до 2026 година, а неговата откупна клаузула изнесува 120 милиони евра, но Јунајтед ќе се обиде преку преговори да ја намали таа цена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…