Дома Топ вести Позната главната трансфер цел на Јувентус

Позната главната трансфер цел на Јувентус

Италијанските медиуми пренесуваат дека главна трансфер цел на Јувентус на лето ќе биде ѕвездата на Лион.

Станува збор за 22-годишниот Хусем Оуар, талентиран играч за врска со огромен потенцијал, кој го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Оуар е поливалентен офанзивен фудбалер кој може да игра на повеќе позиции, а особено е ценет поради своите технички способности.

Многу европски гиганти беа силно заинтересирани за Французинот и минатото лето,но не сакаа да ја платат сумата од 60 милиони евра која ја бараше Лион.

Јувентус будно ја следи ситуацијата и на лето сака да го донесе во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…