Дома Фудбал Останато Погледнете како реагираа децата на Роналдо кога тој постигна гол (ВИДЕО)

Погледнете како реагираа децата на Роналдо кога тој постигна гол (ВИДЕО)

0

Кристиано Роналдо вчера стана најдобар стрелец во историјата во квалификациите за Европското првенство.

Одличниот Португалец постигна четири гола во Литванија и стигна до својот 24 гол во квалификациите за ЕП престигнувајќи го Роби Кин кој постигнал 23 гола.

Ѕвездата на Јувентус одигра навистина одличен натпревар и на некој начин постигна по еден гол за секое од неговите четири деца.

Децата на Роналдо го гледаа својот татко од нивниот дом заедно со Георгина, а моментот кога постигна еден од головите е навистина симпатичен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…