Дома Фудбал Погледнете какви голови прима голманот од 55 милиони евра

Погледнете какви голови прима голманот од 55 милиони евра

АНДРЕ ОНАНА (27) летово стана третиот најскап голман во историјата кога Манчестер Јунајтед го донесе од Интер со обештетување од 55 милиони евра.

Само Кепа и Алисон се поскапи од него. Но, Камерунецот се покажа како сериозен неуспех.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


На вториот натпревар со Галатасарај (3:3) беше директен виновник за првите два гола. По само 18 минути гостите водеа со 2:0 и се чинеше дека одат кон сигурна победа. Но, тогаш на сцена стапи Андре Онана.

Видеата можете да ги погледнете ТУКА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …