Дома Останати Кошарка Погледнете го најбизарното исклучување во кошарката (ВИДЕО)

Погледнете го најбизарното исклучување во кошарката (ВИДЕО)

0

Кошаркарите на Њујорк Никси во припремниот натпревар за новата сезона го победија Вашингтон со 104:99.

Никси и Визардси одиграа одличен меч како најава за НБА сезоната, а на крајот славеше тимот од Њујорк со 104:99.

Меѓутоа неверојатна ситуација на овој натпревар се случи кога беше исклучен кошаркарот на Никси, Маркус Морис кој со топка по глава го удри Џастин Андерсон.

Андерсон играше одбрана над противничкиот играч, а потоа Морис неочкувано го удри со топка по глава кошаркарот на Вашингтон и заслужено за тоа беше исклучен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Научната фантастика станува реалност: Руски клуб потпиша договор со робот!

Секако, нема да игра, нема да биде на теренот, но еден робот ќе игра важна улога во рускио…