Дома Останати Кошарка Погледнете го лудото славје на Аргентинците после победата над Србија (ВИДЕО)

Погледнете го лудото славје на Аргентинците после победата над Србија (ВИДЕО)

0

Аргентинските кошаркари денеска направија огромно изненадување, откако елиминираа еден од кандидатите за највисок пласман на Светското кошаркарско првенство.

Аргентинците славеа како да станале светски шампиони, откако ја совладаа Србија со 97-87 во четвртфиналето.

Еден од најдобрите кошаркари кај Аргентина беше Луис Скола, кој им одржа на Србите час по кошарка, иако има 39 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Обрадовиќ ќе биде нов селектор на Србија?

Српските медиуми пренесуваат изненадувачка вест и тврдат дека Саша Обрадовиќ ќе биде нов с…