Дома Фудбал Лига на шампиони Погледнете ги најубавите шест гола од групната фаза од ЛШ 🎥

Погледнете ги најубавите шест гола од групната фаза од ЛШ 🎥

Најубавиот гол во групната фаза го постигна офанзивецот на ПСЖ, Нејмар.

Во групната фаза од Лигата на шампионите беа постигнати многу убави голови, но оној на Нејмар од дуелот со Башакшехир е избран за најубав.

На второто место е голот на Лука Модриќ против Шахтјор, а третиот најубав го постигна Гризман против Ференцаврош. Погледнете ги најубавите шест:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…