Дома Фудбал Англија Погледнете ги виртуелните тренинзи на Мурињо (видео)

Погледнете ги виртуелните тренинзи на Мурињо (видео)

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо спроведува виртуелни тренинзи со тимот оваа недела. Португалецот и играчите се во своите домови и се поврзани со видео врска.

Откако првенството во Англија беше стопирано поради пандемијата со коронавирус и тренинг камповите на клубовите беа затворени. Повеќето играчи добија индивидуална програма на тренинзи за да ја задржат формата.

Мурињо не би бил „Специјален“ ако сето тоа не го надгледува со видео-врска, па еве како изгледаат неговите виртуелни тренинзи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Составен најсилниот тим на Барселона на сите времиња: Што би промениле? (ФОТО)

Да се состави најсилен тим на Барселона во историјата е навистина тешка задача со оглед на…