Дома Фудбал Италија Пиоли: Леао треба да остане во Милан

Пиоли: Леао треба да остане во Милан


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го изрази задоволството од денешната победа и посебно го пофали Рафаел Леао.

Иднината на Леао во Милан е неизвесна бидејќи се водат преговори за продолжување на соработката, а има интерес од многу клубови.

„Ова беше една од најдобрите партии на Леао откако сум јас во Милан. Беше сконцетриран цели 90 минути и се бореше за секоја топка и после голот. Лео ужива и е среќен во Милан. Секогаш му кажувам дека неговиот пат на развивање со нас се уште не е завршен. Треба да остане во Милан и да се развие во голем шампион“, изјави Пиоли.

„Де Кетеларе исто така ми се допадна денес. Ја подобри физичката форма, а Мундијалот му помогна и психички да биде повеќе уверен во своите способности. Јас немам сомнеж во неговите квалитети и ќе биде мнигу важен играч за нас“, додаде Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…