Дома Фудбал Англија Пет ѕвезди сакаат да го напуштат Манчестер Сити

Пет ѕвезди сакаат да го напуштат Манчестер Сити


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Манчестер Сити во моментов заостанува зад Арсенал и до крај го чека голема битка за титулата во Премиер лигата.

Освен Халанд кој буквално „експлодира“ оваа сезона, останатите фудбалери не играат на највисоко ниво.

Дел од фудбалерите изразуваат дури и незадоволство од односот на менаџерот Пеп Гвардиола кон нив.

Тоа се Бернардо Силва, Жоао Кансело, Илкај Гундоган, Емерик Лапорте и Кајл Вокер и сакаат да го напуштат клубот.

Незадоволството на поголем дел од фудбалерите негативно се изразува и на резултатите на тимот, а сигурно би бил голем удар за Сити доколку сите овие фудбалери на лето си заминат од „Етихад“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…