Дома Фудбал Педри потпиша договор со клаузла од една милијарда евра

Педри потпиша договор со клаузла од една милијарда евра

Пристигнуваат и малку добри вести за Барслона – нов договор потпиша Педри!

Педри потпиша нов договор со Барселона со важност до 2026 година, а неговата откупна клазула изнесува милијарда евра. Во редовите на Барселона Педри дојде минатото лето од Лас Палмас за пет милиони евра, но со разните бонуси од кои голем дел Педри веќе исполни тој трансфер може да достигне и сум до 20 милиони евра.

Импресионираше Педри во својата прва сезона и беше еден од најдобрите играчи на Барселона, стана стандарден првотимец. Во изминатата сезона одигра рекордни 75 натпревари играјќи и на Европското првенство и на ОЛимписките игри.

Во овие моменти има полесна повреда, меѓутоа се очекува да биде спремен за „Ел Класико“ кое се игра на 24. октомври.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …