Дома Трансфер зона Официјално: Јувентус го откупи Мекени

Официјално: Јувентус го откупи Мекени

Јувентус и официјално ја искористи можноста да го откупи во целост договорот на Вестон Мекени.

Американскиот репрезентативец минатото лето пристигна од Шалке на едногодишна позајмица за 3 милиони евра со опција за откуп за додатни 18,5 милиони евра.

Мекени одлично се снајде во Јувентус и веднаш се наметна во стартниот тим на Пирло, па „старата дама“ немаше сомнеж дали да го задржи на перманентна основа.

Денес Јувентус потврди дека ја искористил опцијата за откуп на Мекени, а фудбалерот ставил потпис на договор до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…