Дома Фудбал Лига на шампиони Официјално: УЕФА ги одложи финалињата во Лига Европа и Лигата на шампионите

Официјално: УЕФА ги одложи финалињата во Лига Европа и Лигата на шампионите

Европската куќа на фудбалот и официјално ги одложи финалињата во машка и женска конкуренција во Лигата на шампионите.

Финалето во Лигата на шампионите беше закажано за 30. мај во Инстанбул, додека во Лигата на Европа требаше да се игра на 27. мај.

Новиот термин ќе биде дополнително потврден.

„Во овој момент нема одлука за новите термини. Работната група која беше воспоставена минатата недела ќе ја води претседателот Александар Чеферин и ќе ги анализира сите опции“, соопштија од УЕФА.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Денес својот натпревар од Серија А го играат Удинезе и Џенова. Македонскиот капитен Горан …