Дома Фудбал Германија Официјално: Сигурно нема германски фудбал до 30. април

Официјално: Сигурно нема германски фудбал до 30. април

Oна што се очекува во сите национални првенства денес го направија и Германците – продолжена е суспензијата на Бундес лигата.

Прво беше одлучено поради пандемијата од коронавируост фудбал во Германија да не се игра до 3. април, но откако станува извесно дека ситуацијата нема да се подобри таа суспензија е продолжена до крајот на идниот месец.

Значи пред мај нема да ја гледаме ниту Бундес лигата, ниту пониските лиги во Германија, а прашање е дали и до тогаш ќе се стави под контрола пандемијата со коронавирусот.

Се шпекулираше дека првенството може да биде прекинато и титулата да му биде доделена на Баерн, но тоа изгледа нема да се случи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Преговорите помеѓу Милан и Рангник во застој

Преговорите меѓу Милан и поранешниот тренер на РБ Лајпциг, Ралф Рангник се во застој, прен…