Дома Фудбал Останато Официјално: Пиоли стави потпис на нов договор

Официјално: Пиоли стави потпис на нов договор

Италијанскиот гигант Милан и тренерот Стефано Пиоли се договорија за продолжување на соработката.

Пиоли денес стави потпис на нов договор до 2023 година со можност за продолжување на уште една година. Според новиот договор Пиоли ќе заработува 3,5 милиони евра по сезона плус бонуси.

Пиоли после седум години го врати Милан во Лигата на шампиони, тимот игра одлично и се бори за Скудетото, па раководството сакаше што побрзо да ја продолжи соработката со италијанскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…