Дома Фудбал Италија Официјално: Парма го отпушти Ливерани

Официјално: Парма го отпушти Ливерани

Од денес Фабио Ливерани повеќе не е тренер на Парма.

Во италијанските медиуми се најавуваше уште вчера, а денес неговиот отказ беше потврден од клубот.

„Парма официјално објавува дека Фабио Ливерани повеќе не е тренер на нашиот прв тим. Му се заблагодаруваме на него и на целиот стручен штаб за досегашната работа. Им посакуваме многу среќа во понатамошната кариера“, стои во соопштение од клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…