Дома Македонски спорт Официјално: Македонскиот голман Дејан Илиев има нов клуб

Официјално: Македонскиот голман Дејан Илиев има нов клуб


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Повремениот македонски репрезентативен голман, Дејан Илиев пронајде нов ангажман и кариерата ја продолжува во Финска.

Од денес Илиев е нов член на финскиот прволигаш Хелсинки. Илиев стави потпис на договор на една година со можност истиот да биде продолжен на уште една.

Во својата кариера 27-годишниот Илиев од 2017 година беше член на Арсенал, но не успеа да се избори за шанса во првиот тим. Серед, Јагелонија, Шрусбери, Орион и Тренчин се останатите клубови каде што настапуваше.

Коментари
  • Официјално: Дејан Илиев потпиша за Тренчин

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативен…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…