Дома Трансфер зона Официјално: Ешли Кол се врати на Островот!

Официјално: Ешли Кол се врати на Островот!

asley cole

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ешли Кол се врати во англискиот фудбал!

Ветеранот потпиша договор со Дерби Каунти каде што тренер ќе му биде Френк Лампард со кој цели осум години ја делеше соблекувалната во Челзи.

Во овој момент Дерби е шести на табелата во Чемпионшип и се борат за влез во плеј-офот. Искуството кое го носи Кол и ептитетот најдобар лев бек од неговата генерација би требало да бидат од голема корист.

Трофеите зборуваат сами за себе. Освојувач е на Лигата на шампионите и Лигата на Европа, трикратен шампион на Англија, седум ФА Купови, 107 настапи за репрезентацијата на Англија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…