Дома Фудбал Германија Официјално: Баерн го претстави првото летно засилување!

Официјално: Баерн го претстави првото летно засилување!

Баерн Минхен утрово го промовираше и првото засилување за новата сезона, станува збор за фудбалерот од средниот Конард Лајмер.

Од претходно беше најавено дека Лајмер од Лајпциг се сели во Минхен, а утрово се е официјално завршено. Во Баерн Лајмер пристигнува без оштета како слободен фудбалер.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Конард Лајмер потпиша договор до 30-ти јуни 2027, 26-годишниот фудбалер пристигнува во слободен трансфер од освојувачот на Купот, Лајпциг“, објави Баерн.

Нема соменвање дека ова е само почеток на промените во Баерн по турбулентната сезона во која тимот иако ја освои Бундеслигата се соочи со многу проблеми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…