Дома Топ вести Официјално: Ајакс има нов тренер!

Официјално: Ајакс има нов тренер!

Италијанецот Франческо Фариоли и официјално е нов тренер на холандскиот гигант Ајакс.

Изминатата сезона Фариоли со Ница го освои петтото место во француското првенство, а пред Ница беше тренер на турските клубови, Карагумрук и Аланијаспор.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Воодушевен сум од доаѓањето во Амстердам, Максимално ќе се посветам на клубот со сето свое срце и знаење. Сакам да придонесам за нова енергија. Свесен сум дека ме чека многу работа. Но, исто така и подготвени сме да ја дочекаме сезоната и да го вратиме Ајакас онаму каде што припаѓа“, истакна Фариоли на промоцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…