Дома Топ вести Официјално: Ансу Фати во Барселона до 2027 година

Официјално: Ансу Фати во Барселона до 2027 година

Тоа што се најавуваше изминатите денови доби официјална потврда, Анси фати останува верен на Барселона до 2027 година.

Барселона и 18-годишниот талент успеаа да ги договорат сите детали од новата соработка и Ансу Фати стави потпис на нов договор.

Барселона вечерва и официјално потврди дека талентот останува на „Камп Ноу“ до 2027 година, а во договорот ќе има откупна клаузула од 1 милијарда евра.

Пред неколку дена потпис на нов договор стави и Педри, а се очекува истото да го направи и Гави, таленти на кои каталонскиот гигант сигурно ќе ја гради иднината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мбапе му дал ветување на Реал Мадрид

Во Реал Мадрид се убедени дека наредното лето ќе им се приклучи еден од најдобрите фудбале…