Дома Фудбал Лига на шампиони Официјални состави: Баерн со тинејџер во тимот

Официјални состави: Баерн со тинејџер во тимот

Вечерва се играат две осминафинални средби во Лигата на шампиони, а веќе се познати официјалните состави.

Во Рим Лацио го пречекува Баерн Минхен, кој во стартниот состав ќе излезе со 17-годишниот талент Мусиала.

Лацио: Реина, Патрик, Ачерби, Мусакио, Лазари, Милинковиќ-Савиќ, Леива, Луис Алберто, Марушиќ, Кореа, Имобиле.

Баерн: Ноер, Шуле, Боатенг, Алаба, Дејвис, Кимих, Мусиала, Сане, Горецка, Коман, Левандовски

На другииот меч во Букурешт ќе го одмерат силите Атлетико Мадрид и Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Агуеро бил лош ученик: Зошто да ме интересира како се распоредени планетите кога никогаш нема да одам таму?

Не е никакво изненадување дека образованието на фудбалерите не им е силна страна. Голем бр…