Дома Топ вести Откриени детали: Еве како Барса може да го доведе Бернардо Силва

Откриени детали: Еве како Барса може да го доведе Бернардо Силва

Еминентниот новинар Фабрицио Романо објави дека сепак постои можност Бернардо Силва ова лето да се пресели во Барселона.

Барселона минатото лето силно го посакуваше Португалецот, но немаше финансиска моќ да го реализира трансферот, а Бернардо Силва се уште е голема желба на Каталонците.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


29-годишниот Португалец минатото лето потпиша нов договор со Сити со важност до 2026 година, но во него има клаузула што ќе важи од летово и ќе се однесува само на Барселона и изнесува 50 милиони евра.

Тоа е многу пониска сума од неговата реална вредност, па Барселона е спремна да продаде некој од своите фудбалери за да го доведе Бернардо Силва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…