Дома Трансфер зона Откриена првата трансфер цел на Милан

Откриена првата трансфер цел на Милан

Приоритет на Милан во летниот преоден рок ќе биде доведување на дефанзивец, а најголема желба е Никола Миленковиќ.

Милан веќе започнал преговори со агентот Фали Рамадани за трансфер на дефанзивецот Никола Миленковиќ од Фиорентина.

Миленковиќ изминатите години се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Серија А и за него постио интерес од многу клубови.

22-годишниот дефнзивец одби да го продолжи договорот со „виолетовите“ и инсистира да се пресели на „Сан Сиро“.

Фиорентина за неговата слобода бараше 40 милиони евра, но е свесна дека ако го задржи дефанзивецот следното лето неговата цена драстичено ќе падне бидејќи ќе блезе во последната година од договорот.

Милан е спремен да плати 30 милиони евра и медиумите се оптимисти дека трансферот може да се реализира во наредните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса кажа ДА: Семедо се сели во Премиер лигата

Премиерлигашот Вулверхемптон е многу близу до привлекување на десниот бек на Барселона, Не…