Дома Топ вести Олмо бира меѓу Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен

Олмо бира меѓу Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и шпански репрезентативец Дани Олмо.

Олмо ја помина школата на Барселона во младинските категории, од каде замина за Динамо Загреб каде ја доживеа својата фудбалска афирмација.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сега блеска во дресот на Лајпциг и го привлече вниманието на многу европски гиганти, а сака да направи и чекор напред во кариерата.

Тој во договорот има откупна клаузула од 60 милиони евра, која споменатите клубови се спремни да ја платат.

Веднаш после завршувањето на Европското првенство Олмо ќе донесе одлука и останува да видиме која понуда ќе ја избере.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Гундоган ја напушта Барселона

Катарскиот клуб Ал-Сад испрати богата понуда за фудбалерот од средниот ред на Барселона, И…