Дома Фудбал Одржан состанокoт Меси – Лапорта 🎥

Одржан состанокoт Меси – Лапорта 🎥

Според последните информации во Барселона се е променето, Лионел Меси повеќе нема желба да го напушти клубот како што беше случај изминатото лето.

Меси имаше најголем проблем со работата на Бартомеу кој во меѓувреме си замина од претседателската функција. На местото претседател се врати Хуан Лапорта и неговата прва задача беше да го убеди Меси да остане. Изгледа дека таа задача ја завршил успешно.

Денес Меси и Барселона имале состанок на кој тема бил новиот договор на Аргентинецот.

Повеќе детали од состанокот не се објавени, меѓутоа во скоро сите шпански медиуми се пренесува она најважното – Меси останува!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…