Дома Македонски спорт Мак ракомет Одложен реваншот помеѓу Вардар и Нексе!

Одложен реваншот помеѓу Вардар и Нексе!

СЕХА лигата го одложи натпреварот помеѓу Вардар и Нексе кој требаше да се игра во недела во салата „Јане Сандански“.

Натпреварот е одложен и засега не е познато кога ќе се одигра. Во објавата стои дека натпреварот е одложен поради „транспортните и логистички проблеми“, но не се напоменува дека тие се настанати поради глобалната пандемија на коронавирусот.

Покрај натпреварот на Вардар одложен и натпреварот помеѓу Веспрем и Војводина кој беше закажан за утре.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Барса спреми 100 милиони за Интер и 42 милиони за Лаутаро

Не е тајна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез е прва трансфер желба на Барселона во…