Дома Фудбал Англија Одложено големото дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул

Одложено големото дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул

Големото англиско дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул не започна во предвидениот термин од 17:30 часот.

Навивачите на Црвените ѓаволи пред овој натпревар направија големи протести против семејството Глејзер и нивното заминување од клубот.

Се уште не е познато кога натпреварот ќе започне, а наскоро треба да бидат соопштени нови информации за терминот на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…