Дома Македонски спорт Мак фудбал Одлично дерби во Скопје: Попзлатанов погоди за Вардар, Рамадани врати со еврогол! 🎥

Одлично дерби во Скопје: Попзлатанов погоди за Вардар, Рамадани врати со еврогол! 🎥

Вардар и Шкендија денес играат одлично дерби.

Во 12. минута Вардар преку Попзлатанов стигна до предност, но Шкендија само две минути преку Рамадани кој постигна еден еврогол го изедначи резултатот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Серафимов откако му „пресуди“ на Вардар: Измешани емоции…Се радувам за првенецот, но го елиминирав клубот во кој израснав

Денес во рамките од натпреварите во Купот на Македонија Академија Пандев го елиминираше Ва…