Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Ова не е автогол, ова е комедија 🎥

Ова не е автогол, ова е комедија 🎥

На ова Европско првенство невообичаено има многу автоголови, веќе 5 од почетокот на турнирот.

Меѓутоа, овој кој денес си го постигна турскиот репрезентативец Акајдин ги засени сите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ова сигурно е еден од најкомичните автоголови некогаш видени на големите натпреварувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…