Дома Топ вести Ова е доказ дека заминува: Мбапе купи куќа во…

Ова е доказ дека заминува: Мбапе купи куќа во…

Иднината на Килијан Мбапе е главна тема во спортските медиуми веќе подолго време бидејќи Французинот се уште не ставил потпис на нов договор.

Мбапе на лето ќе влезе во последната година од договорот со ПСЖ, а се уште одолговлекува со потписот на нов договор.

„Гоал“ пренесува дека Мбапе ги ангажирал агентите и бара луксузна куќа во Мадрид, што нормално веднаш ги засили шпекулациите за негов трансфер во Реал Мадрид.

„Мојата иднина? Нема ништо ново, се уште не сум донел одлука. Кога ќе одлучам, ќе ја соопштам јавно“, изјави Мбапе.

„Паризиен“ пренесува дека ПСЖ го губи трпението, бидејќи Мбапе одлоговлекува со својата одлука. Со оглед на фактот дека Реал е еден од основачите на Суперлигата ќе има финансиска моќ да го реализира овој трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мбапе барал исфрлање на аргентинскиот „клан“ од ПСЖ!?

Во екипата на ПСЖ владее очајна атмосфера, а главен виновник за тоа е Килијан Мбапе, кој л…