Дома Топ вести Ова е доказ дека Баерн беше оштетен вчера во Мадрид!

Ова е доказ дека Баерн беше оштетен вчера во Мадрид!

Фудбалерите на Баерн Минхен вчера беа елиминирани од Реал Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите со резултат 2:1.

Реал победи по уште еден луд пресврт благодарение на херојот Хоселу, но и благодарение на катастрофалната одлука на помошниот судија да го подигне знамето кога офсајдот воопшто не можеше да се дефинира со голо око.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во ерата на ВАР технологијата такви ситуации не се судат се до завршувањето на акцијата, па потоа таа се прегледува во ВАР собата. Сега телевизијата „Беин“ објави видео на кое е направена анализа на ситуацијата и според ситуацијата „чиста“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …