Дома Фудбал Останато Објавен списокот: Англија без Рашфорд, Стерлинг и Санчо на ЕП

Објавен списокот: Англија без Рашфорд, Стерлинг и Санчо на ЕП

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт  го објави поширокиот состав од 33 играчи за претстојниот европски шампионат.

Изненадување е што гонема напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, како и Џејдон Санчо и Рахим Стерлинг.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Квартетот на Кристал Палас, Еберечи Езе, Адам Вартон, Марк Гуехи и Дин Хендерсон, се дел од тимот на Гордиот Албион.

Голмани: Дин Хендерсон, Џејмс Трафорд, Џордан Пикфорд, Арон Рамсдејл.

Одбрана: Џарад Брантвејт, Луис Данк, Џо Гомез, Марк Гехи, Езри Конса, Хари Мегваер, Џерел Куанса, Лук Шо, Џон Стоунс, Киеран Трипиер, Кајл Вокер.

Среден ред: Трент Александар-Арнолд, Конор Галагер, Кертис Џонс, Коби Мајно, Деклан Рајс, Адам Вартон.

Напад: Џуд Белингам, Џерод Бовен, Еберечи Езе, Фил Фоден, Ентони Гордон, Џек Грилиш, Хари Кејн, Џејмс Медисон, Кол Палмер, Букајо Сака, Ајван Тони, Оли Воткинс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…