Дома Останати Кошарка Објавени фотографии од починатиот кошаркар на Звезда направени неколку минути пред смртта

Објавени фотографии од починатиот кошаркар на Звезда направени неколку минути пред смртта

Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда Мајкл Оџо (27) почина во текот на тренингот во петокот попладне.

Оџо се наоѓал во халата на стадионот на Партизан каде то работел на кошаркарски елементи после што изгубил свест и починал.

„Курир“ објави неколку фотографии од последниот тренинг на Нигериецот кои биле направени само неколку минути пред да почине.

„Откако му истече договорот со Звезда Оџо одлучи да работи индивидуално и да се спрема за новата сезона и новиот клуб. Тренираше во халата на стадионот на Партизан од понеделникот до кобниот петок и се изгледаше нормално. Дојде расположен како и обично, работеше на центарска техника како и на секој тренинг. Не се точни информациите дека инцидентот се случил во теретаната“.

„Беше језиво, сите бевме во шок се сруши после 15-тина минути од почетокот на треингот, се обидовме да му ја вратиме свеста. Веднаш повикавме брза помош, но очигледно немаше спас“, изјавил за „Курир“ извор близок на починатиот кошаркар.

Коментари
  • Потресно сведоштво за смртта на Мајкл Оџо

    Поранешниот кошаркар на Црвена Ѕвезда и член на репрезентацијата на Нигерија, Мајкл Оџо де…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

ЛА Лејкерс на чекор од финале!

ЛА Лејкерс се на чекор од финале во НБА лигата откако стигнаа до третата победа во фидналн…