Дома Фудбал Обезбедувањето по натпреварот го повреди капитенот на Шпанија (ВИДЕО)

Обезбедувањето по натпреварот го повреди капитенот на Шпанија (ВИДЕО)

ШПАНИЈА е првиот финалист на овогодинешното Европско првенство. Тие во полуфиналето со пресврт ја совладаа Франција со 2:1.

На крајот од натпреварот се случи необичен инцидент. Шпанските фудбалери тргнаа да слават со своите навивачи. Некои навивачи истрчаа на теренот. Во еден момент во толпата влетаа и обезбедувачите со намера да исфрлат еден од навивачите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во обидот еден од обезбедувањето случајно го удри во коленото шпанскиот капитен Алваро Мората. Мората се пожали на повреда, а Шпанците се надеваат дека поради ова нема да го пропушти финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…