Дома Останати Тенис Ноле објави видео од пред две години: Одличен е и во кошарка (ВИДЕО)

Ноле објави видео од пред две години: Одличен е и во кошарка (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ без дилеми е еден од најдобрите тенисери на сите времиња, но сега Србинот објави видео со кое покажа дека добро се снаоѓа и во кошарката.

На социјалните мрежи Ѓоковиќ објави видео направено од пред две години на кое шутира во сала и има „три од три“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Федерер: Зошто да тренирам? Сега уживам

Проблемот со коронавирусот се уште постои во сите спортови па така и во тенисот и сега не …