Дома Видео „Ножичките“ на Гризман против Бугарија 🎥

„Ножичките“ на Гризман против Бугарија 🎥

Репрезентацијата на Франција е еден од главните фаворити за трофејот на Европското првенство, а вчера „галските“ петло успешно ја поминаа и последната контролка Бугарија победувајќи ја со 3:0.

Резултатот беше отворен во 29. минута кога Антоан Гризман погоди акробатски со ножичи. Победата во финишот од натпреварот со два гола во 83. и 90. минута ја потврди Жиру кој пред крајот на првиот дел влезе на местото на Бензема.

Бензема мораше порано да го заврши натпреварот поради повреда, но според првите најави не станува збор за некоја сериозна повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…