Дома Луд Спорт Ново видео од нападот: „Лудата“ храброст на Колошинац од друг агол (видео)

Ново видео од нападот: „Лудата“ храброст на Колошинац од друг агол (видео)

Пред околу два месеци светската јавност се шокира од нападот на разбојници врз ѕвездите на Арсенал, Месут Озил и Сеат Колошинац.

Светот се изненади од храброста на Колошинац, кој без страв им се спротистави на разбојниците и ги избрка.

Сега е објавено уште едно видео од нападот, па и од друг агол може да се види лудата храброст на Босанецот.

Најновите детали ни откриваат дека Колашинац всушност го почувствувал ладното оружје од еден од напаѓачите, но ниту тоа не го исплашило Босанецот.

Ешли Смит (30 ) и Џордан Нортховер (26) ја признаа вината за нападот на фудбалерите на Арсенал. Двајцата напаѓачи, според признанието, сакале да им ги украдат скапите часовници на фудбалерите, но не успеале во намерата благодарение на отпорот на Колашинац.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Aнализа на дербито на денот: Баерн гостува кај Леверкузен!

Баер Леверкузен – Баерн Минхен е дербито на колото викендов во Бундеслигата. Ќе биде ова и…