Дома Видео Новото засилување на Реал Мадрид за 40 секунди имаше четири погрешни додавања 🎥

Новото засилување на Реал Мадрид за 40 секунди имаше четири погрешни додавања 🎥

Реал Мадрид пред два дена го потврди трансферот на досегашниот фудбалер на Монако, Орелиен Чуамени.

Чуамени доаѓа да го засили средниот ред на „кралевите“, меѓутоа навивачите на „кралевите“ баш и не беа задоволни од него ако го следеа натпреварот помеѓу Австрија и Франција во Лигата на Нации. Во овој натпревар Чумаени во период од само 40 секунди имаше четири неуспешни додавања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ново шоу на Кирјос – ги „плукна“ навивачите 🎥

Ник Кирјос често пати знае да направи шоу на своите мечеви, така беше и во неговиот денеше…