Дома Трансфер зона Нови проблеми за Алвес по скандалот: Остана и без клуб!

Нови проблеми за Алвес по скандалот: Остана и без клуб!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бразилскиот фудбалер Дани Алвес беше уапсен поради наводен напад врз девојка во ноќен клуб во Барселона на 30 декември.

Судијата реши засега да не му биде дозволено да плати кауција, па ќе остане зад решетки некое време.

Бразилецот ги негираше обвинувањата, додека заштитената девојка тврди дека ја допирал без дозвола, по што ја истепал и ја cилувал.

Алвес во меѓувреме остана и без клуб, затоа што управата на Пумас од Мексико реши да го отстрани од тимот бидејќи не толерира такво однесување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…