Дома Фудбал Германија Нова тренерска смена во Бундеслигата!

Нова тренерска смена во Бундеслигата!

Фудбалскиот клуб Баер Леверкузен денес го престави наследниот на Роџер Шмит, кој по серијата на лоши резултати доби отказ.

Поранешниот турски репрезентативец и актуелен асистент на Фатих Терим во турската фудбалска репрезентација, Тајфун Коркут е нов тренер на Баер Леверкузен.

Коркут е поранешен тренер на Хановер, а последната работа му беше во Кајзерслаутерн кој го отпушти во декември минатата година.

Инаку, Коркут доаѓа на местото на Роџер Шмит кој доби отказ поради лошите резултати, односно четирите порази на последните шест натпревари, а чашата ја прели поразот од 6:2 против Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …