Дома Трансфер зона Ништо од трансферот: Кавани останува на Олд Трафорд

Ништо од трансферот: Кавани останува на Олд Трафорд

Денес се појавија информации дека Јунајтед и го понудил Кавани на Барселона, откако го ангажираа Кристиано Роналдо.

Меѓутоа, нема ништо од евентуална преселба на Кавани на „Камп Ноу“.

Уругваецот сигурно ќе остане во Манчестер Јунајтед и оваа сезона, потврди „Скај Спорт“.

Каталонците биле заинтересирани за трансферот, но не можеле да постигнат договор со неговиот агент околу висината на платата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн во финишот од преодниот рок сака засилување од Челзи

Германски „Спорт1“ објави дека Баерн Минхен планира бомба за крајот на преодниот рок, а то…