Дома Актуелно Ништо од број 14: Кутињо избра друг број

Ништо од број 14: Кутињо избра друг број

0

По доаѓањето во Барселона, Фелипе Кутињо не избра веднаш број, чекајќи некои фудбалери да го напуштат клубот.

Прво се шпекулираше дека ќе го носи дресот со број 14 кога ќе замине Маскерано, но од тоа нема да биде ништо.

Според пишувањата на каталонските медиуми, Кутињо ќе го носи дресот со број 7 кој го носеше Арда Туран. Турчинот ја напушти Барселона што значи дека седмицата е слободна за бразилскиот фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. M.
Load More In Актуелно

Проверете

Македонките доминантни на трибините – вака беше вчера на Европското во Хрватска

Ѕирнете каква беше атмосферата на трибините за време на дуелите помеѓу репрезентациите на …