Дома Македонски спорт Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските игри во Оран, Алжир.

Македонските ракометари имаа солиден настап, но сепак тоа не беше доволно за да се закитат со медал, иако во првото полувреме имаше водство од 8-5, но веднаш потоа почнаа грешките.

Грешките скапо ја чинеа Македонија, која на полувреме замина со негатива од два гола (13-15), а кризата продолжи и во вториот дел кога Србите избегаа на пет гола предност и со толку триумфираа на крајот.

За златниот медал на Игрите во Оран ќе се борат Шпанија и Египет од 17.30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Селекторот Грчевски го објави конечниот список: Ова се ракометарките со кои ќе „бркаме“ пласма на ЕП

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Селекторот на женската сениорска реп…