Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Не го чекаа крајот на натпреварот: Модриќ и Касемиро си ги заменија дресовите на полувреме

Не го чекаа крајот на натпреварот: Модриќ и Касемиро си ги заменија дресовите на полувреме


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Поранешните соиграчи од Реал Мадрид, Лука Модриќ и Касемиро уште на полувремето ги заменија дресовите.

Нормално е да гледаме размена на дресовите на крајот од натпреварот, но поранешните соиграчи денес тоа го направија по првите 45 минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Гвардиола искрено објасни зошто настанал проблемот со Кансело

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалерите на Манче…