Дома Фудбал Останато Нејмар делумно го откри изненадувањето: Кого ли ќе имитира? (Фото)

Нејмар делумно го откри изненадувањето: Кого ли ќе имитира? (Фото)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар, со сигурност многу се забавува во Париз.

Бразилскиот фудбалер од пристигнувањето од Барселона стана прва ѕвезда на ПСЖ, а неговите соиграчи веќе се будат дека Нејмар има многу повеќе привилегии од било кого во тимот. Очигледно е дека Бразилецот одлично се забавува во главниот град на Франција, а подготвен ќе ја дочека и Ноќта на вештерките.

Нејмар најави дека ќе направи луда забава, и веќе започна да го подготвува својот костум. Птвиот чекор беше промената на бојата на косата, која сега веќе е зелена. Нејмар фотографијата ја објави на својот инстаграм профил, но и натаму е мистерија, кого ќе имитира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…