Дома Македонски спорт Несторовски потпишува договор на три години со Удинезе, познато и кој број ќе го носи!

Несторовски потпишува договор на три години со Удинезе, познато и кој број ќе го носи!

Илија Несторовски ќе го напушти Палермо и тоа стана јасно кога клубот од Сицилија беше исфрлен во Серија Д.

Несторовски дресот на Палермо го носеше три сезони, две играше во Серија Б и една во Серија А. Сега македонскиот напаѓач се враќа во најсилната конкуренција во Италија каде што ќе потпише договор со Удинезе.

Уште од пред неколку недели се најави дека Несторовски е пред потпис со Удинезе, а денес „Тутомеркато“ објави дека се е договорено и дека Нестор ќе стави потпис на договор кој ќе има важност три години со опција истиот да биде продолжен на уште една и ќе заработува еден милион евра по сезона.

Споменатиот медиум го открива и бројот кој ќе го носи Несторовски, а тоа истиот од Палермо 30. Во Удине Несторовски пристигнува како слободен фудбалер бидејќи договорите на сите играчи на Палермо се поништени после исфрлувањето во четвртата италијанска лига.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Бомба“ од Автокоманда: Хорват го засили Металург

Големо засилување за Металург, легендарниот хрватски репрезентативец и капитен на Загреб, …