Дома Фудбал Несреќен автогол на Диего Коста против Барселона (ВИДЕО)

Несреќен автогол на Диего Коста против Барселона (ВИДЕО)

Вечерва дербито во шпанското првенство го играат Барселона и Атлетико Мадрид.

Барселона до предност стигна во 11 минута благодарение на несреќниот автогол на Диего Коста кој не се снајде пред својот гол.

За негова среќа подоца Саул Нигез од пенал изедначи на 1:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…