Дома Луд Спорт Нереди во Франција: Бесните навивачи ги гаѓаа играчите со факели🎥

Нереди во Франција: Бесните навивачи ги гаѓаа играчите со факели🎥

Натпреварот од 36-то коло на француската Лига 2 Троа – Валенсиен беше прекинат и заврши во 89-та минута, по немирите кои настанаа меѓу домашните навивачи и играчите.

 Домашните фанови очекуваа сигурна победа и со тие три освоени бодови тимот да направи чекор напред кон посакуваното 16 место на табелата кое носи опстанок.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Троа водеше со 1:0, но во вториот дел гостите кои сигурно ќе испаднат во трета лига, успеаа да израмнат на 1:1.

Минутите поминаа, а надежите на Троја избледеа. Нерешениот резултат би им оставил само теоретски шанси. Во 89. минута, домашните навивачи со факели го прекинаа натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…